وریا در بازار کتاب

وریا در بازار کتاب

داستانی بلند از سیده زهرا محمدی با عنوان«وریا» منتشر شد.
به گزارش خبرنگار مهر، نشر آرما داستانی بلند با عنوان «وریا» را به قلم سیده زهرا محمدی روانه بازار کتاب کرده است.

وریا به گفته نویسنده آن داستان دختر نوجوانی است که دلش می‌خواهد متفاوت باشد، متفاوت ببیند، متفاوت زندگی کند و حتی متفاوت لبخند بزند؛ اما این متفاوت بودن به آن راحتی که خیالش را می‌کرد نبوده و ماجراهای ریز و درشتی را برایش رقم می‌زند.

وی درباره این کتاب و ایده نوشتنش می‌گوید: ایده نوشتن «وریا» وقتی به سرم زد که فکر کردم، یک چیزی در این دنیا زیادی می‌لنگد. اول اینکه مردم سرزمینم به شکل عجیبی و البته غم‌انگیزی کتاب نمی‌خوانند. دوم شبیه هم شدن آدم‌های دور و اطرافم بود. یک روز بلند شدم و دیدم همه آدم‌های دور و برم و حتی آدم‌های توی خیابان ونک و دانشگاه دارند شبیه هم می‌شوند. شبیه هم لباس می‌پوشند، شبیه هم می‌خندند و شبیه هم خیلی کارها می‌کنند. این شبیه بودن آدم‌ها هیچ‌وقت برای آدمی مثل من که دلش چیزها و تجربه‌های جدید می‌خواست، خوشایند نبود. پس وریا را نوشتم که از معجره کتاب‌ها بگویم و اینکه ای کاش می‌شد یک روز بلند شویم و به تعداد هفتاد میلیون نفر آدم جدید ببینیم. آدم‌هایی با فکرهای جدید و خلاقی که شبیه هم نیستند. به این امید که این خلاق و متفاوت بودن دریچه‌ای باشد برای بهتر دیدن و درک کردن صاحب دنیایی که آن را خلق کرده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

به نظر من هر آدمی که پا به این دنیا می‌گذراد، همراه خودش یک برگه ماموریت دارد؛ ماموریتی که قرار است در زندگی برایش تلاش کند و حتی یک وقت‌هایی هم بجنگد. تا به خواسته‌هایش برسد. دقیقا شبیه این فیلم‌های خفن خارجکی که نقش اول فیلم بعد از کلی دویدم و کشتن و زخم و خون‌ریزی و توی سر و کله هم زدن، آخر فیلم با هیکلی زخم و زیلی که اتفاقا لبخند ریزی هم روی لبش است از کلی دود و آتش می‌زند بیرون تازه همین که پایش را از معرکه بیرون می‌کشد؛ یکهو ماشینی پشت سرش می‌ترکد؛ ولی او بدون اینکه حتی یک چین اخم توی ابروهایش بیفتد، خیلی محکم و استوار به سمت دوربین می‌آید. بعد هم تیتراژ فیلم می‌آید که یعنی ماموریت به نحو احسن اجرا شد.

نشر آرما این کتاب را در ۱۴۵ صفحه با قیمت ۱۵ هزار تومان منتشر کرده است.

منبع :

http://www.mehrnews.com/service/Culture

دیدگاه‌تان را بنویسید: